Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019
Udostępnij artykuł na facebook'u

Wnioskujemy o wywłaszczenie właściciela pałacu w Mojej Woli

2017-11-12

W niniejszej petycji zwracamy się z żądaniem pozytywnego rozpatrzenia wniosku Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o odebranie obecnemu właścicielowi pałacu Myśliwskiego w Mojej Woli i przekazanie go na rzecz Skarbu Państwa.

PODPISZ PETYCJE 

Dziewiętnastowieczny, drewniany pałac o którym mowa, z uwagi na swą wyjątkową historię i architekturę, jest jednym z najcenniejszych zabytków ziemi wielkopolskiej i najprawdopodobniej jedynym obiektem tego typu w Europie. Wybudowany i urządzony został w stylu szkockim. Jego elewacja została wykończona płatami dębu korkowego. Jest to budynek znany i podziwiany nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Pomimo pogorszenia stanu wciąż przyciąga tłumy turystów oraz jest tłem dla wielu fotografów i filmowców. 

Obecny właściciel od kilkunastu lat dopuszcza się licznych zaniedbań w stosunku do obiektu w związku z czym na tej przestrzeni czasu niemal popadł on w ruinę. Brak stałego dozoru, brak podstawowego zabezpieczenia dachu, okien, drzwi oraz systemu rynien i piorunochronów, brak współpracy z Konserwatorem Zabytków i Fundacją, dopuszczanie do rozkradania wnętrz, brak możliwości sprzedaży z uwagi na ogromne zadłużenie oraz brak pomysłu na zagospodarowanie to tylko kilka powodów, dla których konieczny jest powrót pałacu pod skrzydła samorządów.

Petycja o wywłaszczenie właściciela pałacu w Mojej Woli

Petycja