Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019
Udostępnij artykuł na facebook'u

Apel o pomoc

2017-12-06

Przekazujemy apel o pomoc dla zabytkowego młyna na Dolnym Śląsku: Bank PEKAO S.A. PKO PPL PW PL74 1240 1747 1111 0000 1848 9897 Prosimy pamiętać o wpisaniu w tytule wpłaty kodu 027 lub słowa "Młyn". Umożliwi nam to jednoznaczne przypisanie Państwa wpłaty, jako dotyczącej tego projektu.

Siedlimowice, 1.XII.2017

                       Droga Fundacjo!

Mamy w sumie drobną, ale bardzo pilną pracę naprawczą do wykonania. Drobną w kontekście kosztów i potrzeb całego młyna. Pilną, bo cześć zabytku może nam się wkrótce zawalić. Nie mamy żadnych środków i możliwości ich pozyskania. Bez Was nie wiemy jak będzie, ale czarno to widzimy.

Chodzi o pomoc w zabezpieczeniu dachu gołębnika przed  przeciekaniem deszczu. W środku tej części budynku znajduje się zabytkowy magiel, który udostępnialiśmy odwiedzającym. Była to dodatkowa atrakcja obok zwiedzania samego Młyna. Obecnie to jest niemożliwe ze względu na zły stan dachu. Chcielibyśmy zabezpieczyć go przed dalszym niszczeniem. Apelujemy o pomoc!! Potrzebujemy na blachę, podbitki, zabezpieczenie więźby, usunięcie zacieków, transport, robociznę fachowca. Szukamy na to 9.000 zł. Pilnie. Nie wiemy czy Wasza rodzina miłośników zabytków będzie gotowa nam pomóc, ale jeśli tak, to za każdy życzliwy gest serdecznie z góry dziękujemy!

                    Rodzina Markiewiczów

            Gospodarze na zabytkowym Młynie w Siedlimowicach

List