Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019
Udostępnij artykuł na facebook'u

Europejskie Dni Dziedzictwa 2014

2013-11-18

Znane jest już hasło przyszłorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. W 2014 roku odbędą się one pod nazwą: „Dziedzictwo – źródło tożsamości”.

Europejskie Dni Dziedzictwa w 2014 roku będą się odbywały pod hasłem „Dziedzictwo – źródło tożsamości”. Temat został zaakceptowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to temat bardzo uniwersalny i dzięki temu można go powiązać z różnorodnymi aspektami, związanymi z historią, czy tradycją. Słowo "źródło" w sposób naturalny zwraca uwagę na dziedzictwo związane z wodą, więc szczególną uwagą zostaną obdarzone zabytki takie, jak: latarnie morskie, młyny, okręty. Z tym terminem związane też będzie dziedzictwo niematerialne jak choćby sztuka marynistyczna, czy ta związana z kuchnią.

Europejskie Dni Dziedzictwa są organizowane od 1991 roku. Polska aktywnie włączyła się w te obchody w roku 1993. W przyszłym roku odbędzie się XXII edycja tego wydarzenia. 

http://www.nid.pl/pl/Informacje_ogolne/Aktualnosci/news.php?ID=1886