Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

TARGI „KONSERWACJE” W TORUNIU

2014-10-16

Informujemy o kolejnych targach poświęconych tematyce zabytków i ich konserwacji. Tym razem w Toruniu odbędą się Toruńskie Spotkania Konserwatorskie, XVIII Targi Konserwatorskie „KONSERWACJE” oraz IV Konferencja Naukowa Konserwatorów pt. „Wczoraj i dziś konserwacji - restauracji zabytkowych kodeksów”. Wszystko to w dniach 23 i 24 października br. w toruńskim Centrum Targowym „Park”.

Mediations Biennale w Poznaniu!

2014-10-03

W Poznaniu do 26 października będą trwać wystawy z okazji Mediations Biennale – największej międzynarodowej wystawy sztuki współczesnej w środkowo-wschodniej Europie! Tytuł tegorocznej wystawy to: „When Nowhere Becomes Here” – „Kiedy Nigdzie staje się Tutaj”. Jak piszą organizatorzy: „W postglobalnym świecie, wobec zmieniających się paradygmatów Nigdzie – może być w każdym miejscu na świecie, Gdzieś straciło swoje geograficzne uzasadnienie (…)

Promocja dziedzictwa przemysłowego

2014-09-30

Miło nam poinformować, że w wyniku zaproszenia przez Panią dr Grażynę Ciemniak, zastępcę prezydenta Bydgoszczy, przystąpiliśmy do wsparcia „Europejskiej strategii promocji dziedzictwa przemysłowego” w ramach projektu unijnego SHIFT-X pn. „Dziedzictwo kulturowe motorem zmian społeczno-gospodarczych w regionach poprzemysłowych”.

Salon Renowacji Obiektów Zabytkowych i Sakralnych RENOVATIO

2014-09-03

Zbliżają się Targi Renovatio w Sosnowcu – miejsce dla profesjonalistów, ale także właścicieli lub administratorów obiektów i przedmiotów zabytkowych. Konserwacja na zewnątrz i wewnątrz, wyposażenie, narzędzia, instalacje, archeologia, projekty, urzędy, doradztwo. Wszystko to czeka na zainteresowanych. My także tam będziemy.

Fundraiser poszukiwany

2014-08-24

Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody zatrudni rzetelnego i solidnego FUNDRAISERA. Jeśli jesteś chętny/a lub znasz kogoś, kto by się sprawdził na tym stanowisku - koniecznie przeczytaj całe ogłoszenie.