Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019

Nowości

Promocja dziedzictwa przemysłowego

2014-09-30

Miło nam poinformować, że w wyniku zaproszenia przez Panią dr Grażynę Ciemniak, zastępcę prezydenta Bydgoszczy, przystąpiliśmy do wsparcia „Europejskiej strategii promocji dziedzictwa przemysłowego” w ramach projektu unijnego SHIFT-X pn. „Dziedzictwo kulturowe motorem zmian społeczno-gospodarczych w regionach poprzemysłowych”.

Salon Renowacji Obiektów Zabytkowych i Sakralnych RENOVATIO

2014-09-03

Zbliżają się Targi Renovatio w Sosnowcu – miejsce dla profesjonalistów, ale także właścicieli lub administratorów obiektów i przedmiotów zabytkowych. Konserwacja na zewnątrz i wewnątrz, wyposażenie, narzędzia, instalacje, archeologia, projekty, urzędy, doradztwo. Wszystko to czeka na zainteresowanych. My także tam będziemy.

Fundraiser poszukiwany

2014-08-24

Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody zatrudni rzetelnego i solidnego FUNDRAISERA. Jeśli jesteś chętny/a lub znasz kogoś, kto by się sprawdził na tym stanowisku - koniecznie przeczytaj całe ogłoszenie.

Ogłoszenie o zbiórce publicznej

2014-08-24

Sekcja ekologiczna naszej fundacji ogłasza zbiórkę publiczną w szczytnym celu. Otóż chcemy oczyścić tereny przyległe do strumienia Główna w Poznaniu, które zanieczyszczone są ok. 120 starymi oponami po nieistniejącym zakładzie wulkanizacyjnym. Niestety nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami, gdyż potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i zasoby ludzkie (niektóre opony są od samochodów ciężarowych i ciągników rolniczych). Kliknijcie "Więcej", żeby poznać szczegóły.

Renowacja witraża Stanisława Wyspiańskiego

2014-08-05

Dzięki środkom z Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa rozpoczęto konserwację ponad 100-letniego witraża autorstwa Stanisława Wyspiańskiego. Ponadto odnowiona zostanie również zachodnia elewacja Kościoła Franciszkanów, w którym znajduje się dzieło.