Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Orzeł Carski z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Podwilcze k/ Białogardu 1995-2015 - 20 LAT W OBRONIE ZABYTKÓW Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym 1% na zabytki Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Spotkania z Zabytkami

2014-04-11

Zachęcamy do zapoznania się z treścią najnowszego numeru "Spotkań z zabytkami".

Nominowani w konkursie „Top Inwestycje Komunalne 2014”

2014-04-09

Organizatorem konkursu „Top Inwestycje Komunalne 2014” jest Europejski Kongres Gospodarczy oraz redakcja Portalusamorządowego.pl. Jest to inicjatywa mająca na celu wskazanie wśród inwestycji komunalnych z całego kraju najlepszych praktyk i sukcesów.

Makabryła - edycja 2014

2014-04-07

„Makabryła” to bardzo ciekawy plebiscyt, w którym od siedmiu lat wybiera się najgorszy budynek wybudowany w ciągu danego roku w Polsce. Konkurs ten ma na celu potępianie bezsensownych działań architektonicznych, które niestety są coraz częstsze w naszym kraju. Zeszłoroczną edycję wygrało zadaszenie strefy VIP na stadionie Radomiaka w Radomiu. Sami organizatorzy tak komentują swoją inicjatywę:

Uwolnienie zawodu konserwatora zabytków

2014-03-31

Zaproponowana w 2012 roku przez Jarosława Gowina reforma deregulacji zawodów od początku 2014 roku powoli wchodzi w życie. Według danych statystycznych Polska ma największą liczbę stanowisk regulowanych – ponad 380.

Usunięcie malowidła ze ścian zamku w Gostyninie

2014-03-28

Zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków po lutowej kontroli samowolnie umieszczone malowidło przedstawiające historię miasta Gostynina ma zostać usunięte. Zostało one wykonane przez "grupę lokalnych twórców" bez zgody konserwatora dwa lata temu.