Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Orzeł Carski z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Podwilcze k/ Białogardu 1995-2015 - 20 LAT W OBRONIE ZABYTKÓW Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym 1% na zabytki Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Druga szansa dla kościoła w Odolanowie

2014-02-21

Kompleksowy remont – takie plany mają władze Odolanowa wobec zabytkowego poewangelickiego kościółka. Architektoniczna perełka w centrum miasta ma służyć jako obiekt kulturalny.

26 mln zł m.in. na konserwację kościoła dla Muzeum Zamkowego w Malborku

2014-02-19

Prawie 26 mln zł na prace konserwatorskie przy Kościele Najświętszej Marii Panny, Kaplicy św. Anny i Baszty Kleszej otrzymało Muzeum Zamkowe w Malborku. Pieniądze pochodzące ze środków unijnych, przyznał placówce minister kultury.

Kościół w Tykocinie odzyska dawny blask?

2014-02-14

XVIII wieczny barokowy kościół w Tykocinie wymaga remontu, ta perła architektury barokowej wzniesiona została z fundacji hetmana Jana Klemensa Branickiego.

Gliwice: Rewitalizacja Ruin Teatru Victoria w 2015 roku

2014-02-12

Planowana od lat rewitalizacja Ruin Teatru Victoria w Gliwicach, obiektu porównywanego często do słynnego Theatre des Bouffes du Nord w Paryżu, ma szansę rozpocząć się w 2015 roku – poinformował PAP dyrektor Gliwickiego Teatru Muzycznego, Paweł Gabara. Od 2005 roku, kiedy miasto stało się właścicielem Ruin Teatru Victoria, dokonano sporych nakładów inwestycyjnych na zabezpieczenie spalonego w czasie II wojny światowej budynku. Pozwoliło to na ograniczone jego użytkowanie. Obiekt był czynny zwykle od kwietnia do października, a w jego ruinach prezentowano m.in. liczne wydarzenia artystyczne i koncerty, organizowane głównie przez Gliwicki Teatr Muzyczny (do którego ruiny Teatru Victoria należą).

Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora

2014-02-10

Przyznano kolejną nagrodę im. prof. Aleksandra Gieysztora dla Społecznego Komitetu Opieki nad Starą Rossą. Kilka dni temu, 6 lutego 2014 r. na Zamku Królewskim w Warszawie miała miejsce uroczystość wręczenia Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora. Jest to już piętnaste z kolei wyróżnienie przyznane przez Fundację Kronenberga przy banku Citi Handlowy.