Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Kościół w Tykocinie odzyska dawny blask?

2014-02-14

XVIII wieczny barokowy kościół w Tykocinie wymaga remontu, ta perła architektury barokowej wzniesiona została z fundacji hetmana Jana Klemensa Branickiego.

Gliwice: Rewitalizacja Ruin Teatru Victoria w 2015 roku

2014-02-12

Planowana od lat rewitalizacja Ruin Teatru Victoria w Gliwicach, obiektu porównywanego często do słynnego Theatre des Bouffes du Nord w Paryżu, ma szansę rozpocząć się w 2015 roku – poinformował PAP dyrektor Gliwickiego Teatru Muzycznego, Paweł Gabara. Od 2005 roku, kiedy miasto stało się właścicielem Ruin Teatru Victoria, dokonano sporych nakładów inwestycyjnych na zabezpieczenie spalonego w czasie II wojny światowej budynku. Pozwoliło to na ograniczone jego użytkowanie. Obiekt był czynny zwykle od kwietnia do października, a w jego ruinach prezentowano m.in. liczne wydarzenia artystyczne i koncerty, organizowane głównie przez Gliwicki Teatr Muzyczny (do którego ruiny Teatru Victoria należą).

Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora

2014-02-10

Przyznano kolejną nagrodę im. prof. Aleksandra Gieysztora dla Społecznego Komitetu Opieki nad Starą Rossą. Kilka dni temu, 6 lutego 2014 r. na Zamku Królewskim w Warszawie miała miejsce uroczystość wręczenia Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora. Jest to już piętnaste z kolei wyróżnienie przyznane przez Fundację Kronenberga przy banku Citi Handlowy.

Dworzec w Myszkowie jak \\

2014-02-08

Po długim remoncie otwarto dla podróżnych zaliczany do najstarszych w Polsce dworzec kolejowy w Myszkowie (woj. śląskie).

Pomoc dla zabytków wpisanych do rejestru - Wielkopolska

2014-02-05

Samorząd Województwa Wielkopolskiego w 2014 r. przeznacza na dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach 902 000 złotych.