Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Orzeł Carski z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Podwilcze k/ Białogardu 1995-2015 - 20 LAT W OBRONIE ZABYTKÓW Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym 1% na zabytki Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Nasze dotacje - Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku

2014-01-29

Miło nam poinformować, że dzisiaj przekazaliśmy dotację w wysokości 11.591,28 złotych na remont jednej z sal Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku k/ Kalisza.

Zabytek zadbany - konkurs

2014-01-27

Klika dni temu rozpoczął się coroczny konkurs "Zadbany Zabytek". 5 lutego upływa termin zgłaszania obiektów do konkursu. Konkurs ten, organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest skierowany do właścicieli i zarządców tych obiektów, które zostały wpisane do rejestru zabytków.

Prawie 10 mln złotych na ratowanie zabytków Podkarpacia

2014-01-24

Na remonty i konserwację zaplanowano ponad 9,5 mln zł, a 374 tys. zł na ewidencję zabytków ruchomych i nieruchomych, ekspertyzy i opinie konserwatorskie. Do 28 lutego właściciele i osoby zarządzające obiektami wpisanymi do rejestru zabytków mogą ubiegać się o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane – informuje wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

Odnowione ikony ze zbioru Muzeum Ikon w Supraślu

2014-01-22

Odrestaurowane ikony z Matką Boską pochodzące z XVIII i XIX wieku można oglądać w Muzeum Ikon w Supraślu. Odnowiono je dzięki pieniądzom zebranym podczas publicznej zbiórki prowadzonej przez muzeum.

Szansa dla zamku Niesytno w Płoninie

2014-01-21

XV-wieczny zamek Niesytno w Płoninie oraz renesansowy pałac mają szansę na ratunek. W grudniu 2013 roku oba obiekty zostały zakupione przez osobę prywatną, która wraz ze wspólnikami zamierza stworzyć tam hotel oraz muzeum.