Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019

Nowości

Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora

2014-02-10

Przyznano kolejną nagrodę im. prof. Aleksandra Gieysztora dla Społecznego Komitetu Opieki nad Starą Rossą. Kilka dni temu, 6 lutego 2014 r. na Zamku Królewskim w Warszawie miała miejsce uroczystość wręczenia Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora. Jest to już piętnaste z kolei wyróżnienie przyznane przez Fundację Kronenberga przy banku Citi Handlowy.

Dworzec w Myszkowie jak \\

2014-02-08

Po długim remoncie otwarto dla podróżnych zaliczany do najstarszych w Polsce dworzec kolejowy w Myszkowie (woj. śląskie).

Pomoc dla zabytków wpisanych do rejestru - Wielkopolska

2014-02-05

Samorząd Województwa Wielkopolskiego w 2014 r. przeznacza na dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach 902 000 złotych.

Skromny zabytek czeka na ratunek

2014-02-04

Zabytkowa szczecińska wiata, która powstała około 1924-25 roku niszczeje z dnia na dzień. Sytuację komplikuje fakt, że wiata nie jest objęta ochroną konserwatorską, nie ma jej także w rejestrze zabytków, ani w gminnej ewidencji zabytków.

Nasze dotacje

2014-02-04

Informujemy o kolejnej pomocy pieniężnej, jaką dzisiaj przelaliśmy na drobny remont zabytkowej, polskokatolickiej świątyni p.w. św. Jakuba Apostoła w Żółkiewce, pow. hrubieszowski, w woj. lubelskim. Nasza pomoc ma w tym wypadku wartość: 955,31 złotych. Miejmy nadzieję, że w bieżącym roku uda nam się zgromadzić więcej środków na ten cel, również dzięki Waszej pomocy. Gorąco pozdrawiamy przyjaciół z Żółkiewki, całego powiatu, także tomaszowskiego i ziemi zamojskiej tak w ostatnich dniach dotkniętych przez śnieżyce i zawieruchy!