Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019

Nowości

Spotkania z Zabytkami - nowy numer

2014-02-03

Pierwszy tegoroczny numer „Spotkań z Zabytkami” (1-2, 2014) otwiera artykuł prof. Małgorzaty Omilanowskiej „Granice rekonstrukcji”. Jakie zabytki należy restaurować, nawiązując do ich najpóźniejszego wyglądu, a jakim przywracać formę historyczną? Czy odbudowa utraconych zabytkowych budowli ma sens? Jak połączyć zabytkową szatę architektoniczną ze współczesną funkcją obiektu? Te pytania są wciąż aktualne, a dodatkowym przyczynkiem do dyskusji może być przypadająca w tym roku okrągła, 50. rocznica uchwalenia tzw. „Karty Weneckiej” regulującej zasady konserwacji dawnej architektury.

170-letnia zabytkowa przędzalnia w Mysłakowicach wyburzona

2014-02-01

Przędzalnia to najcenniejszy budynek Zakładów Lniarskich "Orzeł". Przetrwała dwie wojny światowe, kryzysy ekonomiczne, zmiany polityczne, klęski żywiołowe. Poległa dopiero w starciu z właścicielem (spółką Proda-Metal z Wałbrzycha, zajmującą się handlem surowcami wtórnymi i złomem), który za nic ma prawo i ochronę, jaką przędzalni daje wpis do rejestru zabytków.

Problemy z wysyłką newslettera

2014-01-31

Szanowni Państwo. W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy nasz nowy system do wysyłania newslettera z informacjami dotyczącymi naszej działalności dla chętnych użytkowników, którzy zapisali się do biuletynu czy to przez opcję dostępną na naszej stronie internetowej czy też zostali do niego dopisani na życzenie wyrażone w inny sposób. Niestety napotkaliśmy pewne problemy techniczne, które mogły spowodować, iż niektórzy z Państwa otrzymali biuletyn w więcej niż jednej kopii. Innym skutkiem było nieukrycie Państwa adresów mailowych dla innych newsletterowiczów. Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy i zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, by się to nie powtórzyło.

Toruń wspiera konserwację i restaurację zabytków

2014-01-29

Władze Torunia przeznaczyły 900 tys. zł dotacji na przeprowadzenie w 2014 r. prac konserwatorskich i restauratorskich w zabytkowych obiektach należących kościołów, osób prywatnych, instytucji i stowarzyszeń.

Nasze dotacje - Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku

2014-01-29

Miło nam poinformować, że dzisiaj przekazaliśmy dotację w wysokości 11.591,28 złotych na remont jednej z sal Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku k/ Kalisza.