Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019

Nowości

Zabytek zadbany - konkurs

2014-01-27

Klika dni temu rozpoczął się coroczny konkurs "Zadbany Zabytek". 5 lutego upływa termin zgłaszania obiektów do konkursu. Konkurs ten, organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest skierowany do właścicieli i zarządców tych obiektów, które zostały wpisane do rejestru zabytków.

Prawie 10 mln złotych na ratowanie zabytków Podkarpacia

2014-01-24

Na remonty i konserwację zaplanowano ponad 9,5 mln zł, a 374 tys. zł na ewidencję zabytków ruchomych i nieruchomych, ekspertyzy i opinie konserwatorskie. Do 28 lutego właściciele i osoby zarządzające obiektami wpisanymi do rejestru zabytków mogą ubiegać się o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane – informuje wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

Odnowione ikony ze zbioru Muzeum Ikon w Supraślu

2014-01-22

Odrestaurowane ikony z Matką Boską pochodzące z XVIII i XIX wieku można oglądać w Muzeum Ikon w Supraślu. Odnowiono je dzięki pieniądzom zebranym podczas publicznej zbiórki prowadzonej przez muzeum.

Szansa dla zamku Niesytno w Płoninie

2014-01-21

XV-wieczny zamek Niesytno w Płoninie oraz renesansowy pałac mają szansę na ratunek. W grudniu 2013 roku oba obiekty zostały zakupione przez osobę prywatną, która wraz ze wspólnikami zamierza stworzyć tam hotel oraz muzeum.

Remont wojskowej siedziby w Bydgoszczy

2014-01-20

Trwa odnawianie elewacji trzech budynków kompleksu wojskowego przy ul. Dwernickiego 1 na terenie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Inwestycja pochłonie blisko milion złotych.