Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Orzeł Carski z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Podwilcze k/ Białogardu 1995-2015 - 20 LAT W OBRONIE ZABYTKÓW Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym 1% na zabytki Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Kościół Bernardynów na Wawelu po dziesięcioletniej odnowie

2014-01-13

Aż dziesięć lat trwała konserwacja wnętrza kościoła Bernardynów na Wawelu w Krakowie. Podczas prac udało się zażegnać poważne zagrożenie całej statyki kościoła.

Zamek Żupny w 3D

2014-01-10

Zamek Żupny został zrekonstruowany cyfrowo w 4 fazach historycznych. Teraz jest także dostępny w postaci niezwykle precyzyjnych i zachwycających animacji 3D.

Część baraku z byłego obozu Birkenau wróciła do Muzeum Auschwitz

2014-01-08

Do Muzeum Auschwitz dotarła połowa baraku więźniarskiego z byłego niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau, która przez wiele lat była elementem wystawy w waszyngtońskim Muzeum Holokaustu - poinformował rzecznik Muzeum Auschwitz Bartosz Bartyzel. Zabytek po przywiezieniu trafił do pracowni konserwatorskich, gdzie zajmą się nim specjaliści.

Milion złotych - mało czy dużo?

2014-01-06

Milion złotych - tyle marszałek lubuski wyda z własnego budżetu na ratowanie zabytków w 2014 r. A do zrobienia jest sporo - wieża kościoła w Otyniu, muzeum w Bogdańcu, zamkowe mury obronne i wiele wiele innych.

1 % na zabytki

2014-01-04

Szanowni Państwo, rozpoczął się Nowy Rok, nowe postanowienia i nowe rozliczenia. Zachęcamy, aby zwrócić większą uwagę na otaczające nas zabytki. Zróbmy w tym roku wspólnie coś dobrego dla obiektów zabytkowych. Proponujemy, aby przeznaczyć 1% swojego podatku dla naszej fundacji. Oby stało się to corocznym postanowieniem! :-)