Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Prawie 10 mln złotych na ratowanie zabytków Podkarpacia

2014-01-24

Na remonty i konserwację zaplanowano ponad 9,5 mln zł, a 374 tys. zł na ewidencję zabytków ruchomych i nieruchomych, ekspertyzy i opinie konserwatorskie. Do 28 lutego właściciele i osoby zarządzające obiektami wpisanymi do rejestru zabytków mogą ubiegać się o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane – informuje wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

Odnowione ikony ze zbioru Muzeum Ikon w Supraślu

2014-01-22

Odrestaurowane ikony z Matką Boską pochodzące z XVIII i XIX wieku można oglądać w Muzeum Ikon w Supraślu. Odnowiono je dzięki pieniądzom zebranym podczas publicznej zbiórki prowadzonej przez muzeum.

Szansa dla zamku Niesytno w Płoninie

2014-01-21

XV-wieczny zamek Niesytno w Płoninie oraz renesansowy pałac mają szansę na ratunek. W grudniu 2013 roku oba obiekty zostały zakupione przez osobę prywatną, która wraz ze wspólnikami zamierza stworzyć tam hotel oraz muzeum.

Remont wojskowej siedziby w Bydgoszczy

2014-01-20

Trwa odnawianie elewacji trzech budynków kompleksu wojskowego przy ul. Dwernickiego 1 na terenie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Inwestycja pochłonie blisko milion złotych.

Ołtarz główny w kościele św. Katarzyny na Kazimierzu odnowiony

2014-01-15

Dobiegła końca renowacja ogromnego, liczącego 22 metry wysokości ołtarza głównego w gotyckim kościele św. Katarzyny na Kazimierzu. Wnętrze ufundowanej przez króla Kazimierza Wielkiego świątyni odzyskało dawne piękno.