Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Szansa dla zamku Niesytno w Płoninie

2014-01-21

XV-wieczny zamek Niesytno w Płoninie oraz renesansowy pałac mają szansę na ratunek. W grudniu 2013 roku oba obiekty zostały zakupione przez osobę prywatną, która wraz ze wspólnikami zamierza stworzyć tam hotel oraz muzeum.

Remont wojskowej siedziby w Bydgoszczy

2014-01-20

Trwa odnawianie elewacji trzech budynków kompleksu wojskowego przy ul. Dwernickiego 1 na terenie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Inwestycja pochłonie blisko milion złotych.

Ołtarz główny w kościele św. Katarzyny na Kazimierzu odnowiony

2014-01-15

Dobiegła końca renowacja ogromnego, liczącego 22 metry wysokości ołtarza głównego w gotyckim kościele św. Katarzyny na Kazimierzu. Wnętrze ufundowanej przez króla Kazimierza Wielkiego świątyni odzyskało dawne piękno.

Kościół Bernardynów na Wawelu po dziesięcioletniej odnowie

2014-01-13

Aż dziesięć lat trwała konserwacja wnętrza kościoła Bernardynów na Wawelu w Krakowie. Podczas prac udało się zażegnać poważne zagrożenie całej statyki kościoła.

Zamek Żupny w 3D

2014-01-10

Zamek Żupny został zrekonstruowany cyfrowo w 4 fazach historycznych. Teraz jest także dostępny w postaci niezwykle precyzyjnych i zachwycających animacji 3D.