Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Część baraku z byłego obozu Birkenau wróciła do Muzeum Auschwitz

2014-01-08

Do Muzeum Auschwitz dotarła połowa baraku więźniarskiego z byłego niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau, która przez wiele lat była elementem wystawy w waszyngtońskim Muzeum Holokaustu - poinformował rzecznik Muzeum Auschwitz Bartosz Bartyzel. Zabytek po przywiezieniu trafił do pracowni konserwatorskich, gdzie zajmą się nim specjaliści.

Milion złotych - mało czy dużo?

2014-01-06

Milion złotych - tyle marszałek lubuski wyda z własnego budżetu na ratowanie zabytków w 2014 r. A do zrobienia jest sporo - wieża kościoła w Otyniu, muzeum w Bogdańcu, zamkowe mury obronne i wiele wiele innych.

1 % na zabytki

2014-01-04

Szanowni Państwo, rozpoczął się Nowy Rok, nowe postanowienia i nowe rozliczenia. Zachęcamy, aby zwrócić większą uwagę na otaczające nas zabytki. Zróbmy w tym roku wspólnie coś dobrego dla obiektów zabytkowych. Proponujemy, aby przeznaczyć 1% swojego podatku dla naszej fundacji. Oby stało się to corocznym postanowieniem! :-)

Rozbudowa Teatru Polskiego

2014-01-01

Trzy sceny, tzw. pudełkowa, szekspirowska oraz eksperymentalna znajdą się w szczecińskim Teatrze Polskim po jego rozbudowie. Określony w konkursie koszt inwestycji to ok. 54 mln zł.

Skradzione dzieła sztuki wróciły do Krakowa

2013-12-30

Przed świętami br. skradziony obraz oraz dwie rzeźby dzięki staraniom MSZ i przy pomocy Ambasady RP na Ukrainie wróciły do Polski.