Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Orzeł Carski z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Podwilcze k/ Białogardu 1995-2015 - 20 LAT W OBRONIE ZABYTKÓW Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym 1% na zabytki Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Życzenia świąteczne

2013-12-19

Drodzy miłośnicy zabytków, nasi Partnerzy, Współpracownicy i Wolontariusze, przesyłamy Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne! Spokoju i miłych chwil spędzonych w rodzinnym gronie, a na Nowy Rok samych sukcesów i owocnej współpracy.

Remont witraży Wyspiańskiego w Bazylice Franciszkanów

2013-12-18

Parę dni temu zakończył się remont siedmiu witraży Stanisława Wyspiańskiego otaczających ołtarz w prezbiterium bazyliki franciszkanów w Krakowie. Renowacja trwała od lipca. Odnowione dzieła przedstawiają błogosławioną Salomeę, świętego Franciszka, Ducha Świętego i motywy roślinne oraz żywioły wody i ognia.

Prosimy dotykać eksponatów

2013-12-16

Od 20 grudnia b.r. do 31 marca 2014 r. w gdańskim Dworze Artusa będzie prezentowana wystawa pn. „Prosimy dotykać eksponatów”, która przeznaczona jest do osób z dysfunkcjami wzroku. Osoby niewidome i słabowidzące także pragną uczestniczyć w kulturalnych wydarzeniach, które są organizowane przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska.

Mniej zabytkowy Kalisz

2013-12-13

Około 900 ha powierzchni Kalisza zostało wykreślone z rejestru zabytków. To powinno znaczenie skrócić procedury i obniżyć koszty ubiegania się m.in. o pozwolenie na budowę czy prowadzenie działalności gospodarczej-twierdzą władze miasta.

2014 - Rokiem Jana Karskiego

2013-12-11

Rok 2014 został ustanowiony przez Sejm Rokiem Jana Karskiego. W przyszłym roku przypada setna rocznica urodzin Karskiego, emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego, człowieka, który "chciał zatrzymać Holokaust".