Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Orzeł Carski z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Podwilcze k/ Białogardu 1995-2015 - 20 LAT W OBRONIE ZABYTKÓW Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym 1% na zabytki Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Rozbudowa Teatru Polskiego

2014-01-01

Trzy sceny, tzw. pudełkowa, szekspirowska oraz eksperymentalna znajdą się w szczecińskim Teatrze Polskim po jego rozbudowie. Określony w konkursie koszt inwestycji to ok. 54 mln zł.

Skradzione dzieła sztuki wróciły do Krakowa

2013-12-30

Przed świętami br. skradziony obraz oraz dwie rzeźby dzięki staraniom MSZ i przy pomocy Ambasady RP na Ukrainie wróciły do Polski.

Rok 2013 w kulturze

2013-12-28

Sukcesy polskich artystów w kraju i za granicą, oddane do użytku obiekty, zakończone inwestycje, odnowione zabytki, kultura udostępniona w Internecie. Ministerstwo stworzyło listę najważniejszych wydarzeń mijającego roku.

Życzenia świąteczne

2013-12-19

Drodzy miłośnicy zabytków, nasi Partnerzy, Współpracownicy i Wolontariusze, przesyłamy Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne! Spokoju i miłych chwil spędzonych w rodzinnym gronie, a na Nowy Rok samych sukcesów i owocnej współpracy.

Remont witraży Wyspiańskiego w Bazylice Franciszkanów

2013-12-18

Parę dni temu zakończył się remont siedmiu witraży Stanisława Wyspiańskiego otaczających ołtarz w prezbiterium bazyliki franciszkanów w Krakowie. Renowacja trwała od lipca. Odnowione dzieła przedstawiają błogosławioną Salomeę, świętego Franciszka, Ducha Świętego i motywy roślinne oraz żywioły wody i ognia.