Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019

Nowości

Ołtarz główny w kościele św. Katarzyny na Kazimierzu odnowiony

2014-01-15

Dobiegła końca renowacja ogromnego, liczącego 22 metry wysokości ołtarza głównego w gotyckim kościele św. Katarzyny na Kazimierzu. Wnętrze ufundowanej przez króla Kazimierza Wielkiego świątyni odzyskało dawne piękno.

Kościół Bernardynów na Wawelu po dziesięcioletniej odnowie

2014-01-13

Aż dziesięć lat trwała konserwacja wnętrza kościoła Bernardynów na Wawelu w Krakowie. Podczas prac udało się zażegnać poważne zagrożenie całej statyki kościoła.

Zamek Żupny w 3D

2014-01-10

Zamek Żupny został zrekonstruowany cyfrowo w 4 fazach historycznych. Teraz jest także dostępny w postaci niezwykle precyzyjnych i zachwycających animacji 3D.

Część baraku z byłego obozu Birkenau wróciła do Muzeum Auschwitz

2014-01-08

Do Muzeum Auschwitz dotarła połowa baraku więźniarskiego z byłego niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau, która przez wiele lat była elementem wystawy w waszyngtońskim Muzeum Holokaustu - poinformował rzecznik Muzeum Auschwitz Bartosz Bartyzel. Zabytek po przywiezieniu trafił do pracowni konserwatorskich, gdzie zajmą się nim specjaliści.

Milion złotych - mało czy dużo?

2014-01-06

Milion złotych - tyle marszałek lubuski wyda z własnego budżetu na ratowanie zabytków w 2014 r. A do zrobienia jest sporo - wieża kościoła w Otyniu, muzeum w Bogdańcu, zamkowe mury obronne i wiele wiele innych.