Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019

Nowości

1 % na zabytki

2014-01-04

Szanowni Państwo, rozpoczął się Nowy Rok, nowe postanowienia i nowe rozliczenia. Zachęcamy, aby zwrócić większą uwagę na otaczające nas zabytki. Zróbmy w tym roku wspólnie coś dobrego dla obiektów zabytkowych. Proponujemy, aby przeznaczyć 1% swojego podatku dla naszej fundacji. Oby stało się to corocznym postanowieniem! :-)

Rozbudowa Teatru Polskiego

2014-01-01

Trzy sceny, tzw. pudełkowa, szekspirowska oraz eksperymentalna znajdą się w szczecińskim Teatrze Polskim po jego rozbudowie. Określony w konkursie koszt inwestycji to ok. 54 mln zł.

Skradzione dzieła sztuki wróciły do Krakowa

2013-12-30

Przed świętami br. skradziony obraz oraz dwie rzeźby dzięki staraniom MSZ i przy pomocy Ambasady RP na Ukrainie wróciły do Polski.

Rok 2013 w kulturze

2013-12-28

Sukcesy polskich artystów w kraju i za granicą, oddane do użytku obiekty, zakończone inwestycje, odnowione zabytki, kultura udostępniona w Internecie. Ministerstwo stworzyło listę najważniejszych wydarzeń mijającego roku.

Życzenia świąteczne

2013-12-19

Drodzy miłośnicy zabytków, nasi Partnerzy, Współpracownicy i Wolontariusze, przesyłamy Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne! Spokoju i miłych chwil spędzonych w rodzinnym gronie, a na Nowy Rok samych sukcesów i owocnej współpracy.