Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019

Nowości

Remont witraży Wyspiańskiego w Bazylice Franciszkanów

2013-12-18

Parę dni temu zakończył się remont siedmiu witraży Stanisława Wyspiańskiego otaczających ołtarz w prezbiterium bazyliki franciszkanów w Krakowie. Renowacja trwała od lipca. Odnowione dzieła przedstawiają błogosławioną Salomeę, świętego Franciszka, Ducha Świętego i motywy roślinne oraz żywioły wody i ognia.

Prosimy dotykać eksponatów

2013-12-16

Od 20 grudnia b.r. do 31 marca 2014 r. w gdańskim Dworze Artusa będzie prezentowana wystawa pn. „Prosimy dotykać eksponatów”, która przeznaczona jest do osób z dysfunkcjami wzroku. Osoby niewidome i słabowidzące także pragną uczestniczyć w kulturalnych wydarzeniach, które są organizowane przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska.

Mniej zabytkowy Kalisz

2013-12-13

Około 900 ha powierzchni Kalisza zostało wykreślone z rejestru zabytków. To powinno znaczenie skrócić procedury i obniżyć koszty ubiegania się m.in. o pozwolenie na budowę czy prowadzenie działalności gospodarczej-twierdzą władze miasta.

2014 - Rokiem Jana Karskiego

2013-12-11

Rok 2014 został ustanowiony przez Sejm Rokiem Jana Karskiego. W przyszłym roku przypada setna rocznica urodzin Karskiego, emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego, człowieka, który "chciał zatrzymać Holokaust".

Utracone Odzyskane

2013-12-09

"Utracone Odzyskane" to kampania edukacyjna, która prowadzona jest w ramach projektu Muzeum Utracone i ma na celu uświadomienie skali kradzieży dóbr kultury podczas drugiej wojny światowej.