Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Tu było, tu stało 2. Znikająca architektura Warszawy po 1989 roku

2013-12-02

28 listopada br. ukazała się druga część mapy, która jest częścią projektu "Tu było, tu stało". Projekt ma na celu pokazanie już nie istniejących lub znacznie przekształconych budynków stolicy.

Kamienica czy biurowiec?

2013-11-30

W zeszłym tygodniu rozpoczęły się prace rozbiórkowe kamienicy przy ul. Podwale, którą ma zastąpić kontrowersyjny biurowiec

Nowoczesna pracownia konserwacji dzieł sztuki

2013-11-27

Nowoczesną pracownię konserwacji dzieł sztuki otwarto w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Pracownia specjalizuje się w konserwacji i restauracji malarstwa oraz rzeźby polichromowanej.

Polska członkiem Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO!

2013-11-25

Kilka dni temu, 19 listopada 2013 r., na Zgromadzeniu Ogólnym w Paryżu podjęto decyzję o tym, że nasz kraj ponownie zostanie członkiem Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Konserwator zabytków: Nowy Dwór Mazowiecki

2013-11-23

We wrześniu w Twierdzy Modlin, wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski i burmistrz Nowego Dworu Jacek Kowalski podpisali porozumienie, na mocy którego miasto przejmuje opiekę nad zabytkami znajdującymi się w jego granicach. W tym celu powoła miejskiego konserwatora.