Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019

Nowości

"Porcelanowy" zabytek

2013-12-07

Rusza przebudowa fabryki porcelany w Katowicach. Budynki byłej fabryki porcelany w Katowicach mają szansę stać się ważnym punktem na architektonicznej mapie Śląska. Inwestycję przeprowadza Fundacja Giesche, która chce w tym miejscu utworzyć Park Przemysłowo-Technologiczny oraz centrum designu.

Program „Rosja 2015 – Promesa” ogłoszony

2013-12-04

Program „Rosja 2015 – Promesa” wpisany jest w kontekst organizowanego w 2015 r. Roku Polski w Rosji i Roku Rosji w Polsce. Celem programu jest stworzenie platformy dla szeroko rozumianej polsko-rosyjskiej współpracy kulturalnej, która zaowocuje atrakcyjnymi wydarzeniami na terenie Federacji Rosyjskiej w roku 2015.

Nowy Numer Spotkania z Zabytkami

2013-12-03

Ostatni tegoroczny podwójny numer „Spotkań z Zabytkami” (11-12, 2013) jest niemal w całości poświęcony zabytkom Warszawy. Przeczytają w nim Państwo o Marywilu, stołecznym Szpitalu Dzieciątka Jezus, badaniach archeologicznych na placu Teatralnym, odnalezionych w Wiśle zabytkach zagrabionych podczas „potopu” szwedzkiego, dawnych warszawskich mostach czy o nieistniejącym już ołtarzu z kaplicy na Zamku Królewskim w Warszawie. Do tego na osłodę przedświątecznego okresu przedstawiamy zabytkowe opakowania na słodycze. Osobom planującym wizytę w muzeum przybliżamy wystawy „Guercino. Triumf baroku. Arcydzieła z Cento, Rzymu i kolekcji polskich” w Muzeum Narodowym w Warszawie i „Galeria portretów rodziny Fergussonów-Tepperów” w Muzeum Woli (Oddział Muzeum Historycznego m.st. Warszawy). Wszystkie poruszone w numerze tematy znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: http://www.spotkania-z-zabytkami.pl/artykuly/37/ Serdecznie zapraszamy do lektury!

Tu było, tu stało 2. Znikająca architektura Warszawy po 1989 roku

2013-12-02

28 listopada br. ukazała się druga część mapy, która jest częścią projektu "Tu było, tu stało". Projekt ma na celu pokazanie już nie istniejących lub znacznie przekształconych budynków stolicy.

Kamienica czy biurowiec?

2013-11-30

W zeszłym tygodniu rozpoczęły się prace rozbiórkowe kamienicy przy ul. Podwale, którą ma zastąpić kontrowersyjny biurowiec