Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Orzeł Carski z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Podwilcze k/ Białogardu 1995-2015 - 20 LAT W OBRONIE ZABYTKÓW Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym 1% na zabytki Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Europejskie Zagrożone Zabytki

2013-11-15

Przejdźmy się na chwilę po europejskim podwórku i przyjrzyjmy się najbardziej zagrożonym zabytkom w Europie. W ramach specjalnego programu "7 Najbardziej Zagrożonych" zainicjowanego przez organizację Europa Nostra wyróżniono obiekty kultury, które są najbardziej zagrożone i które mają być objęte szczególną troską w roku bieżącym.

Wystawa zabytkowej broni palnej w Domu Eskenów

2013-11-13

Wystawę zabytkowej broni palnej przygotowało toruńskie Muzeum Okręgowe. Na ekspozycję otwartą w Domu Eskenów składają się najciekawsze egzemplarze broni z polskich zbiorów, zarówno muzealnych, jak i kolekcji prywatnych.

11 listopada - Dzień Niepodległości

2013-11-11

W każdym mieście obchody Dnia Niepodległości są niezwykle urozmaicone i kolorowe. A jaką rolę odgrywają w tym dniu zabytki?

Bezpański Złoty Potok

2013-11-09

Piękny zabytkowy pałac Raczyńskich w Złotym Potoku nie ma właściciela. Ostatnim z nich był hr. Karol Raczyński, wnuk Zygmunta Krasińskiego, który zmarł w 1946 roku. Ale bezpański jest nie tylko pałac, także park wokół niego. Niedawno pod nadzorem konserwatora dokonano zabiegów pielęgnacyjnych.

Na Wawelu wystawa "Nabytki 2012"

2013-11-06

O 96 obiektów, obrazów i wyrobów rzemiosła artystycznego, wzbogaciły się zbiory Zamku Królewskiego na Wawelu. "Nabytki 2012" będzie można oglądać od wtorku. Są wśród nich obraz "Śmierć Priama" autorstwa Tadeusza Kuntzego i tabakiera - pamiątka po Tadeuszu Kościuszce.