Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019

Nowości

Europejskie Dni Dziedzictwa 2014

2013-11-18

Znane jest już hasło przyszłorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. W 2014 roku odbędą się one pod nazwą: „Dziedzictwo – źródło tożsamości”.

Europejskie Zagrożone Zabytki

2013-11-15

Przejdźmy się na chwilę po europejskim podwórku i przyjrzyjmy się najbardziej zagrożonym zabytkom w Europie. W ramach specjalnego programu "7 Najbardziej Zagrożonych" zainicjowanego przez organizację Europa Nostra wyróżniono obiekty kultury, które są najbardziej zagrożone i które mają być objęte szczególną troską w roku bieżącym.

Wystawa zabytkowej broni palnej w Domu Eskenów

2013-11-13

Wystawę zabytkowej broni palnej przygotowało toruńskie Muzeum Okręgowe. Na ekspozycję otwartą w Domu Eskenów składają się najciekawsze egzemplarze broni z polskich zbiorów, zarówno muzealnych, jak i kolekcji prywatnych.

11 listopada - Dzień Niepodległości

2013-11-11

W każdym mieście obchody Dnia Niepodległości są niezwykle urozmaicone i kolorowe. A jaką rolę odgrywają w tym dniu zabytki?

Bezpański Złoty Potok

2013-11-09

Piękny zabytkowy pałac Raczyńskich w Złotym Potoku nie ma właściciela. Ostatnim z nich był hr. Karol Raczyński, wnuk Zygmunta Krasińskiego, który zmarł w 1946 roku. Ale bezpański jest nie tylko pałac, także park wokół niego. Niedawno pod nadzorem konserwatora dokonano zabiegów pielęgnacyjnych.