Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Rekordowy nabór do programu Ministerstwa

2013-10-30

277 projektów o wartości 3,9 mld zł, których łączna wnioskowana kwota dofinansowania przekracza 3 mld zł. Tyle wniosków wpłynęło w ramach zakończonego 30 września br. naboru do programu "Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego” Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014. Jego operatorem jest MKiDN. W związku z rekordową ilością wniosków, wydłużono czas ich oceny formalnej.

Wspaniały przykład nowego życia zabytku

2013-10-29

Pacółtowo to neobarokowy pałac, otoczony pięknym, rozległym parkiem, położony na terenie dawnych Prus Wschodnich. Od 2008 roku ma nowych właścicieli i zyskał nowe, kolejne życie.

Niszczejący unikat w Rusocinie

2013-10-25

Kolejny obiekt niszczeje, kolejne katastrofy i spóźnione reakcje, wszystko przez zaniedbania właścicieli. Oryginalna stajnia w zabytkowym kompleksie dworsko-parkowym w Rusocinie(gmina Pruszcz Gdański) popada w ruinę.

Konserwacja pomnika w Warszawie

2013-10-23

Rozpoczyna się remont jednego z najbardziej znanych w stolicy pomników z wizerunkiem świętego. Statua św. Jan Nepomucena, stojąca na pl. Trzech Krzyży od ponad 260 lat, została ufundowana w podzięce za zakończenie ważnych miejskich inwestycji.

Postindustrialne dziedzictwo

2013-10-22

Wystawa fotografii "Obiekt grozi zawaleniem", na których uwieczniono postindustrialne dziedzictwo Górnego Śląska ma na celu zwrócenie uwagi w jak zastraszającym tempie niszczeją te piękne obiekty. Wystawa jest połączona z dyskusją na temat przyszłości tych zabytkowych obiektów.