Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Zabytek do rozbiórki w Bytomiu

2013-10-18

Górny Śląsk kojarzy się wszystkim z wieloma zabytkami techniki, które niewątpliwie wpisały się w krajobraz tego regionu. Wiele z nich stoi jednak zapomnianych i niszczejących, przez co bardziej psują (nie ze swojej winy) niż ubogacają otoczenie, a ich właściciele zamiast starać się o ich renowacje, proponują je zburzyć, bo tak prościej. Przykładem takiego losu jest zajezdnia tramwajowa w Bytomiu.

Porozumienie w sprawie polskich strat wojennych

2013-10-16

Współpracę w zakresie wymiany informacji na temat polskich strat wojennych zakłada porozumienie między Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszeniem Antykwariuszy Polskich. Szef resortu Bogdan Zdrojewski i prezes Stowarzyszenia Zuzanna Migo - Rożek podpisali dokument podczas otwarcia 11. Warszawskich Targów Sztuki.

Willa „Turnia” pozostaje w rejestrze zabytków

2013-10-14

Willa, wybudowana w stylu zakopiańskim, znajduje się przy ulicy Kościuszki 9 w Zakopanem, ma ponad sto lat. Spór o wykreślenie jej z rejestru zabytków ciągnie się w sumie już od kilkunastu lat. Wykreślenia jej z rejestru chciał jeden z właścicieli willi, który uznał, że jest tak zniszczona, że powinna być wykreślona.

Muzea Małopolski

2013-10-11

Zapraszamy do odwiedzenia niezwykłego muzeum na stronie „Wirtualne Muzea Małopolski”. Jest to wyjątkowy projekt w skali Polski, dzięki któremu możliwe jest zaprezentowanie w świecie wirtualnym cennych i ważnych obiektów dla kultury.

Muzea, wystawy, zabytki

2013-10-09

Zastanawiacie się gdzie w jednym miejscu można poczytać o muzeach, muzealiach czy obiektach zabytkowych? Zapraszamy Was do zapoznania się z Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, gdzie dowiedziecie się wszystkiego o muzealnictwie i ochronie zabytków.