Orzeł Carski z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Dworek w Krzeczowie Drucianka, fabryka drutu, sztyftu i gwoździ/Warszawa Kościół Świętego Floriana w Pleszewie Baszta Swawola w Wieluniu Dom Dziecka w Lubieniu Kujawskim Dwór w Przybyszowie Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dworzec kolejowy w Lubsku Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Stara Plebania w Reszlu Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zespół kamienic na Chlebnickiej w Gdańsku Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu 1995-2015 - 20 LAT W OBRONIE ZABYTKÓW 1% na zabytki

Nowości

Odwiedziny w Przybyszowie

2013-07-01

W dniu 14 czerwca br. nasi przedstawiciele: Karol Marczak - prezes fundacji i Dariusz Czuduk – asystent administracyjny, wybrali się z wizytą do Przybyszowa w województwie lubuskim. Spotkaliśmy się tam z Panem Mirosławem Pateckim – właścicielem dworku, z którym współpracujemy w akcji 1% i zbieramy wspólnie fundusze na renowację tego zabytkowego obiektu. Tematem spotkania była także współpraca przy projekcie zabezpieczania popadającego w ruinę zabytku. Spotkanie uważamy za udane i mamy nadzieję na owocną współpracę.

Uczniowie adoptują zabytki

2013-06-24

Zapomniany zabytek – kościół p.w. Św. Andrzeja Apostoła w Komornikach.

Zabytki na gruz!

2013-06-17

Czy to jedyna możliwość? Czy tylko taki los czeka zaniedbane, zapomniane zabytki?

Pozyskiwanie środków norweskich na projekty inwestycyjne w obszarze kultury

2013-06-11

Wielu z odwiedzających naszą stronę to osoby poszukujące sposobu na finansowanie inwestycji w obszarze zabytków architektury. Być może pod podanym linkiem znajdziecie Państwo szansę na znalezienie odpowiedzi i wskazówek na ten temat.

Nowy Numer "Spotkania z Zabytkami"

2013-06-03

Zachęcamy do przeczytania nowego numeru dwumiesięcznika "Spotkania z Zabytkami".