Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Muzea Małopolski

2013-10-11

Zapraszamy do odwiedzenia niezwykłego muzeum na stronie „Wirtualne Muzea Małopolski”. Jest to wyjątkowy projekt w skali Polski, dzięki któremu możliwe jest zaprezentowanie w świecie wirtualnym cennych i ważnych obiektów dla kultury.

Muzea, wystawy, zabytki

2013-10-09

Zastanawiacie się gdzie w jednym miejscu można poczytać o muzeach, muzealiach czy obiektach zabytkowych? Zapraszamy Was do zapoznania się z Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, gdzie dowiedziecie się wszystkiego o muzealnictwie i ochronie zabytków.

Młodzież i zabytki

2013-10-08

Jak skutecznie zachęcić młodzież do zainteresowania się zabytkami? M.in. dzięki konkursowi, w którym można wygrać technologiczne gadżety. Narodowy Instytut Dziedzictwa zorganizował konkurs dla młodych ludzi na nakręcenie filmu, w którym główną rolę odgrywa...zabytek. Filmy można przysyłać do końca grudnia 2013 roku.

Zapomniane ewangelickie kościoły.

2013-10-07

Przed wojną było ich ponad 900. Dziś jest ich 49. Są opuszczone, zapomniane i grożą zawaleniem. To całkowite przeciwieństwo Kościoła Pokoju w Jaworze i Świdnicy (wpisany na listę UNESCO), które znajdują się w tym samym regionie – na Dolnym Śląsku.

Krajowy Program Ochrony Zabytków i Opieki nad Zabytkami.

2013-10-02

Aby wzmocnić sprawne współdziałanie na rzecz ochrony zabytków, organów państwowych z organami samorządu terytorialnego, stworzono Krajowy Program Ochrony Zabytków i Opieki nad Zabytkami. Istnieje możliwość zapoznania się ze wstępną analizą na lata 2013-2016.