Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019

Nowości

Willa „Turnia” pozostaje w rejestrze zabytków

2013-10-14

Willa, wybudowana w stylu zakopiańskim, znajduje się przy ulicy Kościuszki 9 w Zakopanem, ma ponad sto lat. Spór o wykreślenie jej z rejestru zabytków ciągnie się w sumie już od kilkunastu lat. Wykreślenia jej z rejestru chciał jeden z właścicieli willi, który uznał, że jest tak zniszczona, że powinna być wykreślona.

Muzea Małopolski

2013-10-11

Zapraszamy do odwiedzenia niezwykłego muzeum na stronie „Wirtualne Muzea Małopolski”. Jest to wyjątkowy projekt w skali Polski, dzięki któremu możliwe jest zaprezentowanie w świecie wirtualnym cennych i ważnych obiektów dla kultury.

Muzea, wystawy, zabytki

2013-10-09

Zastanawiacie się gdzie w jednym miejscu można poczytać o muzeach, muzealiach czy obiektach zabytkowych? Zapraszamy Was do zapoznania się z Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, gdzie dowiedziecie się wszystkiego o muzealnictwie i ochronie zabytków.

Młodzież i zabytki

2013-10-08

Jak skutecznie zachęcić młodzież do zainteresowania się zabytkami? M.in. dzięki konkursowi, w którym można wygrać technologiczne gadżety. Narodowy Instytut Dziedzictwa zorganizował konkurs dla młodych ludzi na nakręcenie filmu, w którym główną rolę odgrywa...zabytek. Filmy można przysyłać do końca grudnia 2013 roku.

Zapomniane ewangelickie kościoły.

2013-10-07

Przed wojną było ich ponad 900. Dziś jest ich 49. Są opuszczone, zapomniane i grożą zawaleniem. To całkowite przeciwieństwo Kościoła Pokoju w Jaworze i Świdnicy (wpisany na listę UNESCO), które znajdują się w tym samym regionie – na Dolnym Śląsku.