Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019

Nowości

Wspólnie uratować niszczejący zabytek

2013-08-19

Mamy szansę na uratowanie pięknego zabytku!

Zabytki na sprzedaż

2013-08-13

Wiele słychać o "zabytkach na sprzedaż". Być może ktoś by się skusił na kupno i dał danemu obiektowi przysłowiowe nowe życie, jednakże ceny często są nie do przejścia...

Otwarte zabytki

2013-08-05

Czym są "Otwarte zabytki"? Najprościej mówiąc: ułatwieniem wszystkim chętnym dostępu do wiedzy z dziedziny architektury, kultury, historii. Sprawdź, jak to działa.

Warto wiedzieć!

2013-07-30

Program UNESCO "Pamięć Świata" (Memory of the World) powstał w 1992 roku. Ma on na celu ratowanie, zachowywanie i udostępnianie dziedzictwa dokumentacyjnego, które obejmuje m. in.: rękopisy, druki o wyjątkowej wartości dokumentacyjnej, inskrypcje, zespoły archiwalne i in.

Wizyta w Wieluniu

2013-07-22

8 lipca br. wybraliśmy się z wizytą do Wielunia (woj. łódzkie), gdzie znajduje się Baszta Swawola, obiekt na który zbieramy 1 %. Zostaliśmy serdecznie przyjęci i ugoszczeni przez naszych wolontariuszy oraz lokalnych działaczy i władze. Mamy nadzieję, że wspólnie zdziałamy wiele dobrego dla wieluńskich zabytków.