Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Warto wiedzieć!

2013-07-30

Program UNESCO "Pamięć Świata" (Memory of the World) powstał w 1992 roku. Ma on na celu ratowanie, zachowywanie i udostępnianie dziedzictwa dokumentacyjnego, które obejmuje m. in.: rękopisy, druki o wyjątkowej wartości dokumentacyjnej, inskrypcje, zespoły archiwalne i in.

Wizyta w Wieluniu

2013-07-22

8 lipca br. wybraliśmy się z wizytą do Wielunia (woj. łódzkie), gdzie znajduje się Baszta Swawola, obiekt na który zbieramy 1 %. Zostaliśmy serdecznie przyjęci i ugoszczeni przez naszych wolontariuszy oraz lokalnych działaczy i władze. Mamy nadzieję, że wspólnie zdziałamy wiele dobrego dla wieluńskich zabytków.

Agencja Nieruchomości Rolnych sprzedaje swoje zabytkowe obiekty

2013-07-15

A może i Wy chcielibyście mieć swój własny, niepowtarzalny zabytek?

Odwiedziny w Przybyszowie

2013-07-01

W dniu 14 czerwca br. nasi przedstawiciele: Karol Marczak - prezes fundacji i Dariusz Czuduk – asystent administracyjny, wybrali się z wizytą do Przybyszowa w województwie lubuskim. Spotkaliśmy się tam z Panem Mirosławem Pateckim – właścicielem dworku, z którym współpracujemy w akcji 1% i zbieramy wspólnie fundusze na renowację tego zabytkowego obiektu. Tematem spotkania była także współpraca przy projekcie zabezpieczania popadającego w ruinę zabytku. Spotkanie uważamy za udane i mamy nadzieję na owocną współpracę.

Uczniowie adoptują zabytki

2013-06-24

Zapomniany zabytek – kościół p.w. Św. Andrzeja Apostoła w Komornikach.