Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Orzeł Carski z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Podwilcze k/ Białogardu 1995-2015 - 20 LAT W OBRONIE ZABYTKÓW Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym 1% na zabytki Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Reagujmy!

2012-10-29

Każdy z nas ma prawo wiedzieć co dzieje się z zabytkami wokół nas i nawet powinien się tym stanem rzeczy interesować. Doskonały przykład tego jak powinno się zachowywać i że można „wygrać” z „urzędem” dał Pan Wojciech Ćwierz (Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje), który od pewnego czasu prowadził z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego (PINB) w Radomiu batalię o zabytkowy zespół dworsko-parkowy w Bartodziejach w gminie Jastrzębia, powiat radomski.

Nie dla supermarketu w Sukiennicach

2012-10-24

Czy w zabytku i to zabytku na skalę europejską jest miejsce na supermarket?

Fundacja na Facebooku

2012-10-22

Szanowni miłośnicy zabytków. Pragniemy serdecznie poinformować, że Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody posiada już swoje konto na facebook'u. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas i polubienia.

Na jaki najkrótszy czas można wykupić OC do samochodu zabytkowego?

2012-10-15

Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, umowę ubezpieczenia OC w odniesieniu do pojazdów historycznych można można zawrzeć na czas nie krótszy niż 30 dni.

W Łodzi znowu burzą zabytki

2012-10-08

Policja i Prokuratura badają sprawę zburzenia nieczynnej lecz zabytkowej zajezdni tramwajowej znajdującej się przy ulicy Kilińskiego. Obiekt powstał w 1928 roku. Kilka lat temu został sprzedany prywatnemu właścicielowi.