Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Zagroda w Branewce

2017-05-09

Pochylony płot, dach uginający się pod ciężarem lat, bielone ściany domu – to tylko niektóre z cech rozpoznawczych zagrody wiejskiej w Branewce, którą zalicza się, niestety, do nielicznych zachowanych tego typu obiektów w Polsce.

Szeryf bez broni – czyli kilka słów o stanie służb konserwatorskich

2017-05-05

W artykule Bogdana Żmijewskiego „Jak zostać niewolnikiem konserwatora” możemy przeczytać: „Z ustawy o „ochronie zabytków i opiece nad zabytkami” wynika bardzo ciekawy podział zadań. Ustawowo ochroną zabytków zajmuje się administracja. Ona żąda, nakazuje, pilnuje, wydaje zgody lub nie, kontroluje, każe i wymaga, ale nic właścicielom zabytków nie daje w zamian.”

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków 2017

2017-04-18

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków i Tydzień dla Dziedzictwa Polskiego, 18-24. kwietnia 2017. Społeczny mecenat nad zabytkami porzuconymi czyli o tym, czy warto nas wspierać i dlaczego.

Konferencja nt. zachowania megalitycznego cmentarzyska kurhanowego w powiecie konińskim

2017-01-16

Zapraszamy do udziału w konferencji w Wilczynie poświęconej megalitycznemu cmentarzysku kurhanowemu w pobliżu miejscowości Góry, na pograniczu gmin Wilczyn i Ślesin - "Ochrona i promocja zabytku szansą dla gminy Wilczyn i gmin sąsiednich". Konferencja odbędzie się 26 stycznia 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wilczynie, Rynek 14. Zaczynamy o 11:00, a kończymy o 16:00.

Czy polskie zabytki muszą umierać?

2017-01-12

Na to jakże ciekawe pytanie, z punktu widzenia działań i misji naszej Fundacji, spróbują odpowiedzieć uczestnicy ogólnopolskiej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej, która odbędzie się 28 marca 2017 roku. Organizator, Koło Naukowe Ochrony Dóbr Kultury i Środowiska "Hereditas" UKSW, serdecznie zaprasza do swojej Alma Mater w Warszawie na ul. Wóycickiego 1/3. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.