Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Orzeł Carski z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Podwilcze k/ Białogardu 1995-2015 - 20 LAT W OBRONIE ZABYTKÓW Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym 1% na zabytki Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Konferencja nt. zachowania megalitycznego cmentarzyska kurhanowego w powiecie konińskim

2017-01-16

Zapraszamy do udziału w konferencji w Wilczynie poświęconej megalitycznemu cmentarzysku kurhanowemu w pobliżu miejscowości Góry, na pograniczu gmin Wilczyn i Ślesin - "Ochrona i promocja zabytku szansą dla gminy Wilczyn i gmin sąsiednich". Konferencja odbędzie się 26 stycznia 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wilczynie, Rynek 14. Zaczynamy o 11:00, a kończymy o 16:00.

Czy polskie zabytki muszą umierać?

2017-01-12

Na to jakże ciekawe pytanie, z punktu widzenia działań i misji naszej Fundacji, spróbują odpowiedzieć uczestnicy ogólnopolskiej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej, która odbędzie się 28 marca 2017 roku. Organizator, Koło Naukowe Ochrony Dóbr Kultury i Środowiska "Hereditas" UKSW, serdecznie zaprasza do swojej Alma Mater w Warszawie na ul. Wóycickiego 1/3. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Konkurs „Zabytek Zadbany” z nowym regulaminem!

2017-01-09

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany”. Jak co roku adresatami konkursu są właściciele, posiadacze lub zarządcy zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków, którzy wzorowo wywiązują się z obowiązku opieki nad zabytkami. Za realizację konkursu odpowiada Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Fundusze na ochronę dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury

2016-11-09

MKiDN w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów „Działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”. Pamiętajcie o najważniejszych kryteriach składania i oceny wniosków:

Targi Dziedzictwo - doroczne spotkanie branży konserwatorskiej

2016-09-07

Już 5 października br. w Warszawie rozpoczną się 4. Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Ochrony, Wyposażenia Archiwów, Muzeów i Bibliotek DZIEDZICTWO. Przez trzy dni konserwatorzy zabytków, muzealnicy, bibliotekarze oraz archiwiści będą mogli w jednym miejscu dokonać przeglądu szerokiej oferty wystawców, a także wziąć udział w wydarzeniach programu merytorycznego.