Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Fundacja na Facebooku

2012-10-22

Szanowni miłośnicy zabytków. Pragniemy serdecznie poinformować, że Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody posiada już swoje konto na facebook'u. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas i polubienia.

Na jaki najkrótszy czas można wykupić OC do samochodu zabytkowego?

2012-10-15

Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, umowę ubezpieczenia OC w odniesieniu do pojazdów historycznych można można zawrzeć na czas nie krótszy niż 30 dni.

W Łodzi znowu burzą zabytki

2012-10-08

Policja i Prokuratura badają sprawę zburzenia nieczynnej lecz zabytkowej zajezdni tramwajowej znajdującej się przy ulicy Kilińskiego. Obiekt powstał w 1928 roku. Kilka lat temu został sprzedany prywatnemu właścicielowi.

Spotkania z zabytkami

2012-10-01

Od 1 października można będzie kupić wrześniowo-październikowy numer "Spotkań z Zabytkami" (nr 9-10, 2012). Na ponad 70 stronach czasopisma zostaną poruszone m.in. następujące tematy:

Rogalin

2012-09-12

Zespół parkowo - pałacowy w Rogalinie ( woj. wielkopolskie) otrzymał 26 mld złotych dotacji ze środków Unii Europejskiej na rewitalizację całego obiektu. Każdemu właścicielowi tego typu obiektów życzymy tak szczodrych dotacji.