Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019

Nowości

Parafia Św. Floriana w Pleszewie

2012-11-09

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki "Projekty" - „Pleszew”. Zostały tam umieszczone wszystkie informacje odnośnie współpracy z parafią św. Floriana w Pleszewie.

Reagujmy!

2012-10-29

Każdy z nas ma prawo wiedzieć co dzieje się z zabytkami wokół nas i nawet powinien się tym stanem rzeczy interesować. Doskonały przykład tego jak powinno się zachowywać i że można „wygrać” z „urzędem” dał Pan Wojciech Ćwierz (Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje), który od pewnego czasu prowadził z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego (PINB) w Radomiu batalię o zabytkowy zespół dworsko-parkowy w Bartodziejach w gminie Jastrzębia, powiat radomski.

Nie dla supermarketu w Sukiennicach

2012-10-24

Czy w zabytku i to zabytku na skalę europejską jest miejsce na supermarket?

Fundacja na Facebooku

2012-10-22

Szanowni miłośnicy zabytków. Pragniemy serdecznie poinformować, że Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody posiada już swoje konto na facebook'u. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas i polubienia.

Na jaki najkrótszy czas można wykupić OC do samochodu zabytkowego?

2012-10-15

Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, umowę ubezpieczenia OC w odniesieniu do pojazdów historycznych można można zawrzeć na czas nie krótszy niż 30 dni.