Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Spotkania z zabytkami

2012-10-01

Od 1 października można będzie kupić wrześniowo-październikowy numer "Spotkań z Zabytkami" (nr 9-10, 2012). Na ponad 70 stronach czasopisma zostaną poruszone m.in. następujące tematy:

Rogalin

2012-09-12

Zespół parkowo - pałacowy w Rogalinie ( woj. wielkopolskie) otrzymał 26 mld złotych dotacji ze środków Unii Europejskiej na rewitalizację całego obiektu. Każdemu właścicielowi tego typu obiektów życzymy tak szczodrych dotacji.

Petycja

2012-08-08

Zachęcamy do podpisania petycji, mającej na celu ochronę konserwatorską socmodernistycznego budynku przy ul. Suraskiej 1 w Białymstoku. Petycję w tej sprawie można podpisać drogą elektroniczną:

Spotkanie w Kwilczu

2012-08-01

W dniu dzisiejszym nasi przedstawiciele: Marta Żydek - dyrektor programowy i Dariusz Czuduk - wolontariusz - asystent administracyjny wybrali się z wizytą do władz gminy Kwilcz. Spotkaliśmy się z panią Anną Nowicką - zastępcą wójta.

Cmentarz Kalwiński w Orzeszkowie

2012-07-23

Nasi przedstawiciele uzyskali wgląd do kart ewidencyjnych cmentarza kalwińskiego w Orzeszkowie, którym opiekuje się nasza Fundacja. Uzyskane informację wzbogaciły nasza dokumentację. Jest to kolejny krok po wizji terenowej do przeprowadzenia porządków i renowacji nagrobków. Czeka nas tylko spotkanie z władzami gminy Kwilcz, aby podjąć dalsze kroki.