Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Orzeł Carski z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Podwilcze k/ Białogardu 1995-2015 - 20 LAT W OBRONIE ZABYTKÓW Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym 1% na zabytki Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Spotkania z zabytkami

2012-07-18

1 sierpnia do kiosków zawita wakacyjne, lipcowo-sierpniowe wydanie „Spotkań z Zabytkami”, czyli numer 7-8, 2012. Rok 2012 jest rokiem Józefa Ignacego Kraszewskiego, stąd w czasopiśmie pojawi się kilka tekstów mu poświęconych – przybliżających jego stosunek do zabytków, upodobanie pisarza do twórczości plastycznej oraz miasto, w którym mieszkał już w dojrzałym wieku – Żytomierz.

Co o sprawnym funkcjonowaniu wielkopolskie organizacje pozarządowe wiedzieć powinny?

2012-07-10

W Centrum PISOP w Poznaniu przy ul. Ratajczaka 26, odbyło się spotkanie doradcze z cyklu „Co o sprawnym funkcjonowaniu wielkopolskie organizacje pozarządowe wiedzieć powinny?” Zagadnienie tego dnia dotyczyło „Aspektów prawnych funkcjonowania stowarzyszenia”.

Otwarte Zabytki

2012-07-08

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji zorganizowanej przez Fundację Centrum Cyfrowe Projekt: Polska, które rozpoczęło projekt Otwarte Zabytki, w ramach którego powstanie społecznościowy, otwarty serwis poświęcony polskim zabytkom. W dniach od 3 do 24 lipca 2012 roku, Fundacja organizuje Cyfrowy Czyn Społeczny, który ma na celu uzupełnienie rejestru zabytków.

Targi Konserwatorskie w Toruniu

2012-06-20

W dniach 18-20 października 2012 roku zapraszamy na kolejną, już XVII edycję Targów Konserwatorskich w Toruniu. W tym roku odbędzie się „targowy duet”: „Konserwacje” połączone z IX edycją Targów Wyposażenia-Usługi-Sztuka-Dewocjonalia „Kościoły”.

Pozyskiwanie funduszy na działania we współpracy z samorządem

2012-06-19

W dniach 31 maja - 2 czerwca br. nasz wolontariusz Dariusz Czuduk uczestniczył w szkoleniu zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J.A.; Komeńskiego. Szkolenie odbyło się w Konstancinie pod Warszawą. Łącznie było 24 uczestników z całej Polski. Tematem tego szkolenia było ,,Pozyskiwanie funduszy na działania we współpracy z samorządem''. Nasz program obejmował 20 godzin dydaktycznych, a program obejmował: