Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Otwarte Zabytki

2012-07-08

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji zorganizowanej przez Fundację Centrum Cyfrowe Projekt: Polska, które rozpoczęło projekt Otwarte Zabytki, w ramach którego powstanie społecznościowy, otwarty serwis poświęcony polskim zabytkom. W dniach od 3 do 24 lipca 2012 roku, Fundacja organizuje Cyfrowy Czyn Społeczny, który ma na celu uzupełnienie rejestru zabytków.

Targi Konserwatorskie w Toruniu

2012-06-20

W dniach 18-20 października 2012 roku zapraszamy na kolejną, już XVII edycję Targów Konserwatorskich w Toruniu. W tym roku odbędzie się „targowy duet”: „Konserwacje” połączone z IX edycją Targów Wyposażenia-Usługi-Sztuka-Dewocjonalia „Kościoły”.

Pozyskiwanie funduszy na działania we współpracy z samorządem

2012-06-19

W dniach 31 maja - 2 czerwca br. nasz wolontariusz Dariusz Czuduk uczestniczył w szkoleniu zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J.A.; Komeńskiego. Szkolenie odbyło się w Konstancinie pod Warszawą. Łącznie było 24 uczestników z całej Polski. Tematem tego szkolenia było ,,Pozyskiwanie funduszy na działania we współpracy z samorządem''. Nasz program obejmował 20 godzin dydaktycznych, a program obejmował:

Wizyta w Domu Dziecka w Łaszczynie

2012-04-19

14 kwietnia 2012 roku udaliśmy się z wizytą do Łaszczyna. Miała ona na celu odwiedziny naszych małych przyjaciół z Domu Dziecka oraz przekazanie im upominków (zeszyty, przybory szkolne, środki chemiczne, słodycze), zebranych przez (WTBS, KUK).

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

2012-04-13

Zbliża się 18 kwietnia. Zdawałoby się dzień jak co dzień. Jednakże dla wszystkich, którym nie jest obojętne dobro obiektów zabytkowych jest to dzień wyjątkowy – Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Święto zabytków zostało ustanowione przez Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków i obchodzone jest od 1983 roku.