Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Wielkanoc 2012

2012-04-06

Naszym partnerom, darczyńcom i obdarowanym, dzieciom i personelowi z Łaszczyna, Kwilczanom, byłym i obecnym współpracownikom i wolontariuszom oraz wszystkim odwiedzającym składamy życzenia spokojnych,radosnych Świąt Wielkiej Nocy, pełnych pisanek oraz rzeżuchy oraz szybkiego powiewu wiosny.

Targi Odnowy i Utrzymania Obiektów Zabytkowych

2012-02-17

Targi odbędą się 16 i 17 marca w Krakowie.Targi połączone będą ze szkoleniami i wykładami. Tematyka spotkań obejmować będzie między innymi kwestie prawne i administracyjne, problemy finansowania inwestycji, doboru odpowiednich materiałów i fachowych wykonawców.

1%

2011-06-30

Niestety z powodu naszego zaniedbania (niewysłanie sprawozdania za 2009 rok dla Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej) zostaliśmy zawieszeni na ten rok na liście 1%. Obecnie jesteśmy w trakcie procedury powrotu na tą listę jednak zbiórki będziemy mogli dopiero dokonywać w 2012 roku. Nie chcąc jednak pozostawić naszych partnerów bez pomocy nawiązaliśmy współpracę z organizacją Przyjazna Szkoła. Wszelkie wpłaty wpłacone na nasze subkonto w tej organizacji trafią do nas.

Dom Dziecka w Małym Dworku w Łaszczynie pod naszą opieką

2011-01-17

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronat nad XVII wiecznym "Małym dworkiem" w Łaszczynie k/ Rawicza. Mieści się w nim Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza oraz Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Łaszczyński "Mały Dworek" dołączy do zabytkowego kościoła św. Floriana, na które będziemy zbierać 1% podatku dla OPP za rok 2010. Jeżeli chcielibyście wesprzeć, którąś z tych instytucji prosimy o zaznaczenie przy wpłacie "św. Florian" lub "Łaszczyn" na odpowiednim formularzu PIT.

Dziękujemy za zaufanie

2010-10-22

Miło nam poinformować, że w ostatniej zbiórce 1% podatku dochodowego dla Organizacji Pożytku Publicznego za 2009 rok udało na się pozyskać 23.644,37 złotych.