Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019

Nowości

Spalony budynek w koszarach w Olsztynie

2009-08-17

Wojewódzki warmińsko-mazurski konserwator zabytków chce, by spalony budynek w koszarach w Olsztynie został odbudowany.

Lista radomskich zabytków powiększyła się o trzy obiekty

2009-08-13

Konserwator dopisał do rejestru miejsce pamięci pomordowanych radomian i dwie kamienice. To wydarzenie niecodzienne. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat do rejestru zabytków wpisano zaledwie dwa radomskie obiekty.

Warszawski Mariensztat w rejestrze zabytków

2009-08-13

Jak poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka wojewódzkiej konserwator zabytków, Monika Dziekan, granice układu urbanistycznego objętego ochroną konserwatorską przebiegają od północy wzdłuż ulicy Nowy Zjazd, od wschodu wzdłuż ulicy Dobrej, od południa wzdłuż podwórek ulicy Bednarskiej i od zachodu wzdłuż linii dawnych murów miejskich.

Dawna fabryka mydeł w Warszawie

2009-08-06

Zespół budowlany na warszawskiej Pradze, w którym dawniej mieściła się fabryka mydeł toaletowych, perfum i kosmetyków Florange, został wpisany do rejestru zabytków przez mazowiecką wojewódzką konserwator zabytków Barbarę Jezierską.

Kolejne dotacje na białostockie zabytki podzielone

2009-07-21

Pierwsze tegoroczne dotacje zostały rozdzielone jeszcze przed wakacjami. Okazało się wówczas, że z 500 tys. zł zostaje do rozdzielenia jeszcze ok. 130 tys. Magistrat ogłosił więc drugi nabór.