Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019

Nowości

Pierwsze czytanie projektu ustawy o ochronie zabytków

2009-07-17

Poprawę warunków ochrony zabytków w Polsce i uproszczenie przepisów dotyczących ich wywozu za granicę - zakłada rządowy projekt nowelizacji ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. W czwartek po pierwszym czytaniu projekt trafił do prac sejmowej podkomisji Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Dlaczego neon nie świeci?

2009-07-12

Niszczeje neon, który przez lata witał wychodzących z wrocławskiego Dworca Głównego. By uratować "Dobry wieczór we Wrocławiu" potrzebne są nie tylko finanse, ale i prawna ochrona, czyli wpisanie go do rejestru zabytków.

Rzeźba Piety wróciła do Polski

2009-06-20

Niemiecka policja odzyskała zabytkową rzeźbę Piety, zrabowaną 14 lat temu z kościoła w Świerczowie (opolskie). Pochodząca z XV wieku figura Marii i Jezusa jest już w Polsce, wkrótce wróci do kościoła, z którego ją skradziono.

Spłonął zabytkowy spichlerz w Tarnobrzegu

2009-06-19

Przyczyną było najprawdopodobniej podpalenie. To już kolejny zabytek, który znika w nie do końca jasnych okolicznościach...

Pożar zabytkowej kamienicy w Białymstoku

2009-06-09

Do pożaru zabytkowej, opustoszałej kamienicy przy ul. Sienkiewicza 63 doszło 14. lipca tuż przed godz. 15. Ogień, który opanował pierwsze piętro kamienicy, gasiły dwa zastępy strażaków.

następna strona >