Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Konkurs „Zabytek Zadbany” z nowym regulaminem!

2017-01-09

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany”. Jak co roku adresatami konkursu są właściciele, posiadacze lub zarządcy zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków, którzy wzorowo wywiązują się z obowiązku opieki nad zabytkami. Za realizację konkursu odpowiada Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Fundusze na ochronę dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury

2016-11-09

MKiDN w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów „Działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”. Pamiętajcie o najważniejszych kryteriach składania i oceny wniosków:

Targi Dziedzictwo - doroczne spotkanie branży konserwatorskiej

2016-09-07

Już 5 października br. w Warszawie rozpoczną się 4. Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Ochrony, Wyposażenia Archiwów, Muzeów i Bibliotek DZIEDZICTWO. Przez trzy dni konserwatorzy zabytków, muzealnicy, bibliotekarze oraz archiwiści będą mogli w jednym miejscu dokonać przeglądu szerokiej oferty wystawców, a także wziąć udział w wydarzeniach programu merytorycznego.

Dziedzictwo protestanckie w Orzeszkowie

2016-09-07

Zapraszamy na pierwszy dzień warsztatów "Dziedzictwo protestanckie w Orzeszkowie: odkrywanie zapomnianej karty historii"!

Pałac Kotulińskich w Czechowicach Dziedzicach na sprzedaż.

2016-06-22

Ta okazała nieruchomość oferuje miejsca noclegowe, konferencyjne, restaurację i wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Pałac pochodzi z XVIII wieku, a jego wnętrze zostało urządzone z wielką starannością. W otaczającym parku, założonym przez ogrodników 200 lat temu, znajduje się okazały drzewostan, a od frontu rosną zabytkowe lipy drobnolistne. Całość posadowiona na blisko 1,5 hektarowej działce. Cena wywoławcza wynosi 6,9 mln złotych netto. Termin złożenia pisemnej oferty to 8 lipca br. Poniżej publikujemy szczegóły i warunki przetargu nieograniczonego. Polecamy uwadze inwestorom poszukującym funkcjonującego biznesu w obiekcie historycznym, na południu Polski. Zainteresowanych, jak wygląda pałac i jakie funkcje pełni, zapraszamy na stronę: www.palackotulinskiech.pl