Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019

Pałace

Pałac w Bełczu Wielkim

19.10.2017 - Bełcz Wielki / dolnośląskie / powiat górowski / gmina Niechlów

Pałac w Rudzie

Budynek opuszczony i zdewastowany, wymagający natychmiastowych prac konserwatorskich. Przyległy park zdziczały.

Pałac w Słobitach

Założenie pałacowo - parkowe w Słobitach pochodzi z przełomu XVII/XVIII wieku. Twórcą pierwszego pałacu na planie litery "H" był Abraham Dohna.

Pałac w Wilkanowie

W 1998 roku sprzedany przez gminę prywatnemu inwestorowi, ostatecznie popadł w ruinę...

Pałac w Skoraszewicach

Zespół pałacowy wybudowany w 1836 roku dla rodziny Bojanowskich. Pałac rozbudowany w 1908 roku przez Rogera Sławskiego na życzenie Bernarda Sypniewskiego w stylu polskim. Parterowy z mieszkalnym piętrem, pokryty dachem mansardowym.

Pałac w Pudliszkach

Pałac z podpiwniczonym piętrem oraz mieszkalnym poddaszem, kryty czterospadowym dachem. Obecnie pałac niezamieszkany, znajduję się w rękach prywatnych.

Pałac w Dobroszycach

Na dzień dzisiejszy pałac posiada pięć wyremontowanych pokoi do wynajęcia, ale nadal wymaga wielu nakładów pieniężnych. Zarówno pałac jak i park jest współwłasnością osób prywatnych, które założyły Fundację Partnerstwo Jadwiga

Willa/pałacyk Reymonda

Jeden z najpiękniejszych zabytków Konina i jedyny w mieście pałac z prawdziwego zdarzenia. Kubatura budynku to ok. 1600 m2. Bogato zdobiony boniami i gzymsami, posiada też w części zachowaną misternie kutą kratę płotu oraz bramę wjazdową z inicjałami Edwarda Reymonda, a także kilka oryginalnych słupów płotu.