Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019
Udostępnij artykuł na facebook'u

Pałac w Chociczy k/ Jarocina

2019-01-23

Pałac w Chociczy (pow. jarociński, woj. wielkopolskie) - atrakcyjna nieruchomość historyczna dla inwestora poszukującego czegoś wyjątkowego. Więcej na: www.sprzedampalac.pl

Na sprzedaż został wystawiony piękny Pałac położony w sercu Wielkopolski – niedaleko Jarocina. Łączna powierzchnia działki to ponad 5 hektarów.  Większość działki zajmuje park krajobrazowy. Pałac to ok. 1000 metrów kwadratowych łącznie z piwnicą, partnerem oraz pierwszym piętrem.. 

Posiadłość jest ogrodzona wysokim, ceglanym murem (z piękną, zdobioną bramą na wjeździe) od strony drogi. Z drugiej strony  posiadłość otacza drewnianym płot (widok od strony stawu). Posiadłość jest otoczona zielenią z każdej strony.  Z balkonu rozpościera się widok na piękny i duży staw otoczony płaczącymi wierzbami. Park po zeszłorocznych wichurach należy uporządkować. 

Doskonała lokalizacja Parku– 40 km od Poznania, przy drodze ekspresowej S11. W pobliżu lasy i miejsca do rekreacji. Chocicza to doskonała baza wypadowa zarówno jeśli obiekt zostanie zagospodarowany do celów komercyjnych (dom spokojnej starości, hotel, restauracja), jak i do celów mieszkalnych. 

Pałac parterowy z piętrową częścią środkową, w obu fasadach wysokie ryzality, z fasadzie frontowej ryzalit dzielony pilastrami. W fasadzie ogrodowej dwa półokrągłe balkony. Kryty dachem mansardowym z lukarnami, z ukrytym piętrem mieszkalnym. Za odnowienie pałacu Kombinat PGR otrzymał w 1987 r. nagrodę Ministerstwa Kultury i Sztuki. W sąsiedztwie pałacu – stary dwór (rządcówka), kuźnia, gorzelnia i cegielnia. 

Park pałacowy, wzmiankowany już w 1771 r., obecnie park krajobrazowy (pow. 5,2 ha) z zachowaną aleją grabową. Piękny staw (widok z balkonu) oraz rozciągające się obszary wiejskie. 

W miejscowości Chocicza znajdują się m.in. stacja kolejowa PKP (szybka kolej podmiejska), szkoła, przedszkole, punkt pocztowy i apteczny. Szybki dojazd (ok. 15 minut) do Jarocina i Środy Wielkopolskiej. W okolicy znajduje się wiele pięknych lasów, kilka stadnin koni oraz miejsc do odpoczynki i rekreacji.