Orzeł Carski z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Dworek w Krzeczowie Drucianka, fabryka drutu, sztyftu i gwoździ/Warszawa Kościół Świętego Floriana w Pleszewie Baszta Swawola w Wieluniu Dom Dziecka w Lubieniu Kujawskim Dwór w Przybyszowie Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dworzec kolejowy w Lubsku Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Stara Plebania w Reszlu Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zespół kamienic na Chlebnickiej w Gdańsku Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu 1995-2015 - 20 LAT W OBRONIE ZABYTKÓW 1% na zabytki

Nasze działania

Adres parafii:

63-300 Pleszew, ul. Kopernika 4

tel. 62 / 74 21 514

Ks. Kan. Tadeusz Pietrzak – proboszcz

http://florian-pleszew.pl/Nasze działania i współpraca:

Luty 2010 rok otrzymaliśmy pierwsze pismo od parafii z propozycją współpracy, na którą chętnie przystaliśmy.

Marzec 2011 rok na konto parafii przelaliśmy pierwsze zebrane przez parafian za pośrednictwem 1% pieniądze w kwocie 9. 450 zł.

W sierpniu roku 2012 uzbieraliśmy zaś 5. 000 zł.

Podczas wizyty w parafii, która odbyła się 17 września 2012 roku, Dyrektor Programowy i Ks. Proboszcz Tadeusz Pietrzak, podsumowali dotychczasową współpracę i podjęli kroki na kolejny rok, z czego bardzo się cieszymy.Zostało ustalone, że zebrane w kolejnym roku pieniądze zostaną przeznaczone na renowacje ołtarzy bocznych.

Dziękujemy księdzu proboszczowi oraz parafianom za dotychczasową współpracę i życzy dalszej na kolejne lata.

zabytek18