Orzeł Carski z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Dworek w Krzeczowie Drucianka, fabryka drutu, sztyftu i gwoździ/Warszawa Kościół Świętego Floriana w Pleszewie Baszta Swawola w Wieluniu Dom Dziecka w Lubieniu Kujawskim Dwór w Przybyszowie Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dworzec kolejowy w Lubsku Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Stara Plebania w Reszlu Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zespół kamienic na Chlebnickiej w Gdańsku Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu 1995-2015 - 20 LAT W OBRONIE ZABYTKÓW 1% na zabytki

Dwór w Przybyszowie

przybyszow8Dwór w Przybyszowie ( gmina Sława, województwo lubuskie ) jest to obiekt późnorenesansowy, którego budowę datuje się na 1600 rok (wpis do rejestru zabytków nr 242 ). Mimo prostej bryły, jest to obiekt interesujący i jeden z niewielu tego typu zarówno w województwie lubuskim jak i na terenie całej Polski.

przybyszow3

Ponieważ poprzednim właścicielem od 1945 roku było Państwowe Gospodarstwo Rolne, wnętrza są obecnie pozbawione oryginalnego wyposażenia z piecami i kominkami włącznie.

Niestety, brak środków na przeprowadzenie kapitalnego remontu z zabezpieczeniem konstrukcji budynku spowodował, że od początku zły stan techniczny obiektu stale się pogarszał i mimo doraźnych zabezpieczeń dnia 7 sierpnia 2012 roku nastąpiła katastrofa budowlana. Runęła ściana na parterze, pomieszczenia pierwszego piętra i część dachu.

W chwili obecnej jest to miejsce zamieszkania obecnych właścicieli oraz ich pracowni rzeźbiarskiej.

Adres obiektu:

Przybyszów 26

67 - 410 Sława

Właściciel:

Mirosław Patecki