Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019

Renowacje zabytków

VIII KONFERENCJA KONSERWATORSKO - ARCHITEKTONICZNA 2016

2016-09-22

„Między ortodoksją a kreacją. Dialog konserwatorsko-architektoniczny” Warszawa: 19-20 października 2016 roku. Sesje konserwatorskie są organizowane cyklicznie przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP i Stowarzyszeniem Konserwatorów Zabytków.

Trwałość i dobór pokryć dachowych:

2015-12-06

Niejednokrotnie projektanci i inwestorzy zadają sobie pytanie, na co zwrócić uwagę przy doborze pokrycia dachu dla budynku. Obecnie na rynku mamy do wyboru szeroką gamę producentów i produktów, ale jak dobrać pokrycie, aby oprócz trwałości odpowiednio pasowało do nowo projektowanego lub zabytkowego obiektu. Na co należy więc zwrócić uwagę?

Salon Renowacji Obiektów Zabytkowych i Sakralnych

2014-01-28

Salon RENOVATIO to wystawa, podczas której swoją ofertę zaprezentują firmy z szeroko pojętej branży ochrony, zabezpieczania i renowacji obiektów zabytkowych.

Dawny blask Zamku w Szydłowcu

2014-01-08

Ruszyły długo oczekiwane prace renowacyjne jednego z najbardziej okazałych zabytków w regionie Mazowsza. Zamek Szydłowieckich i Radziwiłłów, wczesnorenesansowa rezydencja magnacka, wreszcie odzyska swój dawny blask.

Rewitalizacja Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie

2013-12-17

Zostały zakończone prace przy projekcie Rewitalizacja Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Projekt obejmował m.in. renowację elewacji, konserwację wnętrz oraz docieplenie ścian zewnętrznych. Z uwagi na historyczny charakter elewacji docieplenie możliwe było tylko od strony wewnętrznej.

< poprzednia strona
1 2