Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019
Udostępnij artykuł na facebook'u

Rewitalizacja Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie

2013-12-17

Zostały zakończone prace przy projekcie Rewitalizacja Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Projekt obejmował m.in. renowację elewacji, konserwację wnętrz oraz docieplenie ścian zewnętrznych. Z uwagi na historyczny charakter elewacji docieplenie możliwe było tylko od strony wewnętrznej.

Teatr został założony w roku 1925 przez Niemców. Projektantem był architekt August Feddersen. Do 1945 r. sztuki grano w języku niemieckim. Po II wojnie światowej, 17 listopada 1945 r., rozpoczęto działalność polskiej sceny.

W 2006 r. Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie uzyskał status Narodowej Instytucji Kultury, na mocy porozumienia podpisanego przez Ministra Kultury i Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, stając się pierwszą jednostką kulturalną w północno-wschodniej Polsce o takiej randze.

http://renowacjeizabytki.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=314:teatr-im-stefana-jaracza-w-olsztynie&catid=1:aktualnoci